Vítejte v kaktusovém království!

Tento web má za cíl populazirovat kaktusy a uvést Vás do tajů jejich pěstování. Naleznete zde obecné informace o kaktusech, fotografie od pěstitelů a také odkazy na další weby a internetové obchody, aby jste si mohli koupit Váš kaktus a začít jej pěstovat.

Rozmnožování kaktusů

Fotografie kaktusu Kaktusy se nerozmnožují všechny stejně, záleží na jednotlivých typech. Jedna skupina kaktusů se rozmnožuje tzv. řízkováním. Jednoduše stačí rostlinku kaktusu na správném místě opatrně odříznout, vložit do vlhké půdy a ta za pár dní sama zakoření. Někteří pěstitelé nejdříve řízek zabalí na 1-2 dny do navlhčené vaty, aby nasál vodu a až poté jej dávají do půdy.

Objednejte si semínka kaktusů
Darujte pěstitelský balíček se semínky kaktusů.

V tomto balíčku si nekupujete pouze "nějaká semínka". Kupujete si jedinečný balíček, díky kterému se kaktusy stanou doslova Vašimi dětmi. Vypěstujete si je úplně od začátku a můžete si je upravit pouze podle Vašich požadavků. Je to podobné jako vychovávat dítě. Semínka si zasadíte do dodávaných květináčků a poté se už jen těšíte až Vám z půdy vyraší ostnatá zelená kulička. Takovéto kaktusy se stanou členy Vaší rodiny!

Další kaktusy se rozmnožují pomocí odnoží, které vyrůstají z jejich těla. Kaktusy se ovšem umí rozmnožovat i vegetativně. Po odkvětu můžeme u téměř všech kaktusů nalézt velký počet malých semen. Z těch se poté dá kaktus vypěstovat. Pokud máte zájem takováta semena koupit, na internetu exitují speciální obchody. Například obchod Grow It, kde nakoupíte v jednom balíčku 5 různých semen kaktusů včetně květináčků z kokosových vláken a také hnojiva, které je nezbytné pro pěstování kaktusů.

V současné době je však možné kaktusy také množit poměrně novým způsobem, a to je roubování.

Půda pro pěstování kaktusů

Kvetoucí kaktus
Aby Vám kaktus pěkně vykvetl, jako tomu je například na obrázku výše, je nutné jen pěstovat ve vhodné půdě. Taková půda by se měla indeálně skládat z:

  • 1 díl rašeliny
  • 1 díl písku (nejlépe říčního)
  • 1 díl drnovky
  • 1 díl kompostu

Pokud se Vám podaří vytvořit takto půdu, máme první krok k dobrému pěstování. Obdobné půdy lze nyní samozřejmě také zakoupit ve specializovaných prodejnách. Na závěr si připomeňme, že půda by měla být vlhká, než do ní zasadíme náš kaktus, nebo semínka kaktusů, které lez zakoupit on-line.